اخبار

ایجاد امنیت اقتصادی اقدام ارزشمند دولت تدبیر و امید است

ایجاد امنیت اقتصادی اقدام ارزشمند دولت تدبیر و امید است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ایجاد امنیت اقتصادی و پیش بینی پذیر کردن اقتصاد ازجمله اقدامات ارزشمند دولت تدبیر و امید است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، علی ربیعی شامگاه پنجشنبه در کارگروه اقتصاد مقاومتی استان گلستان، افزود: در دولت گذشته و در پی نابسامانی های فراوان قیمت ارز و دلار، صف های طویلی در مقابل ارز فروشی ها تشکیل می شد اما با ثبات اقتصادی ایجاد شده برآمده از برنامه ریزی مطلوب دولت تدبیر و امید دیگر خبری از این اتفاقات نیست.
وی بیان کرد: در دولت تدبیر و امید دیگر نمی توان نشانه ای از تصمیمات لحظه ای و خلق الساعه یافت و تلاش شده گره های موجود در بخش های گوناگون کشور که در لایه های گوناگون تنیده شده، یک به یک باز شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی از انتقادات وارده به دولت را سکوت در برابر سیل تهمت ها و تخریب ها دانست و گفت: البته نیازی به پاسخگویی نیست و کار و تلاش ختم شده به نتایج مثبت و ماندگار بهترین جواب مخالفان دولت است.
ربیعی افزود: آن چه بیش از همه جامعه ایران به آن احتیاج دارد، آرامش و امنیت روانی است که در صورت رسیدن به آن می توان چشم انتظار ایجاد علاقه و رغبت در سرمایه گذاران برای ورود به بخش های گوناگون شد.
وی ادامه داد: یکی از برنامه های اصلی و جدی دولت کمک بیشتر به اقشار ضعیف جامعه برای گسترده نشدن بیشتر فقر در جامعه است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: گسترش خدمات بیمه و تلاش برای خانه دار کردن اقشار کم درآمد با وجود آن که هزینه های زیادی به دولت تحمیل کرد اما لبخند رضایت را بر لبان مردم نشاند و بار زیادی را از دوش آنان برداشت.
ربیعی بیان کرد: تکمیل طرح های نیمه تمام مسکن مهر و پس از آن آغاز طرح مسکن حمایتی دیگر برنامه دولت برای پایان بخشیدن به دغدغه نداشتن مسکن اقشار کم درآمد است.
وی افزود: ایران در سال های اخیر با عقب ماندگی هایی روبه رو شده که اگر نتوانیم این مشکل را تا 10 سال آینده برطرف کرده و مسیر توسعه را طی کنیم، از قطار پیشرفتی که برخی کشورهای همسایه سوار آن هستند عقب خواهیم ماند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نتایج مثبت برجام در کشور اشاره کرد و گفت: در پسابرجام بسیاری از مشکلات اقتصادی در حال گشایش است و بی تردید اگر در مبادلات دنیا حضور نداشته باشیم، نمی توانیم پرشتاب حرکت کنیم.
وی گفت: برخی پیش از برجام همواره اعلام می کردند که اتفاقی نمی افتد و این همه نشست ها بیهوده است اما الان که برجام تحقق یافته دائم شکایت می کنند که برجام بدرستی اجرا نمی شود.
وی گفت: دولت تدبیر و امید با اجرای برجام در جهت جذب و افزایش سرمایه گذاری فعالیت می کند و بدون شک با عادات و رویه های گذشته نمی توان به جلو رفت.
ربیعی که از طرف رییس جمهور، وزیر معین در بحث اقتصاد مقاومتی استان گلستان است؛ در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم تلاش بیشتر مسوولان و نخبگان این استان برای کاهش محرومیت های منطقه تاکید کرد و گفت: باید سهم گلستان در تولید ناخالص ملی افزایش یابد و از این طریق علاوه بر کاهش نرخ بیکاری سهم جذب سرمایه استان نیز افزایش یابد.
گلستان با حدود 1.9 میلیون نفر جمعیت در گستره 14 شهرستان؛ استانی روستامحور با اقتصاد مبتنی بر کشاورزی است.

۱۱ مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید