اخبار

حمایت دولت تدبیر و امید از کودکان بازمانده از تحصیل

حمایت دولت تدبیر و امید از کودکان بازمانده از تحصیل
احمد میدری: یارانه نقدی خانواده هایی که مانع ادامه تحصیل فرزندانشان می شوند قطع می شود

به گزارش خبرنگار پانا فارس، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سومین جلسه ستاد فرهنگی و اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب های اجتماعی در شیراز گفت: برای کمک به وضعیت معیشتی و تحصیل دوباره این کودکان مشخصات مکانی و شماره تماس آنها جمع آوری شده است.
میدری گفت:درصورتی که والدین مانع رفتن به مدرسه این کودکان شوند، سرپرست خانواده مجرم شناخته می شود و یارانه نقدی آن ها هم قطع می شود.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: برای ساماندهی این کودکان اعتباراتی در نظر گرفته شده است که با تخصیص آن اجرایی خواهد شد.به گفته میدری350 هزار کودک درکشور از تحصیل بازمانده اند که از این تعداد 20 هزار نفر در استان فارس زندگی می کنند.وی افزود: دولت به تنهایی نمی تواند آسیب های اجتماعی را کنترل کند و نیاز به همکاری مردم دارد.
معاون وزیر کار در ادامه با انتقاد از نداشتن قانون حقوق کودکان در کشور گفت: مجلس تصویب این قانون را به تاخیر انداخته است.وی در بخش دیگری از سخنان خود به بحث سوء تغذیه کودکان در کشور اشاره کرد و افزود: 150هزار کودک در ایران سوء تغذیه دارند و اگر فکری به حال آن ها نشود دولت مجبور است درآینده هزینه های سنگینی برای درمان آنها پرداخت کند

۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ۱۴:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید